Remi u Frankfurtu / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
06/10/2024 u 19:48 h
Slušaj vijest

Bajern ostao bez pobjede, Marmuš u nadoknadi donio bod Ajntrahtu

Fudbaleri Ajntrahta i Bajerna remizirali su u Frankfurtu - 3:3, u meču šestog kola Bundeslige Njemačke

Bavarci su u uvodnim minutima zaprijetili preko Olisea, nije uspio da pogodi, ali ono što je on propustio nije Kim. Reprezentativac Južne Koreje najbolje se snašao posle gužve u kaznenom prostoru i zatresao mrežu rivala u 15. minutu. Nakon toga je uslijedio totalni preokret domaćina. Egipćanin Omar Marmuš je u 22. minutu iskoristio prostor ispred sebe i na najbolji mogući način krunisao dodavanje Knaufa, da bi u 35. minutu sijevnula nova kontra u kojoj je Marmuš bio u ulozi asistenta Igu Ekitikeu. Međutim, samo trik minuta je trajalo slavlje domaćina – Upamekano je nakon brzo izvedenog kornera najbolje reagovao u kaznenom prostoru Ajntrahta i izjednačio rezultat.

Do novog preokreta došlo je početkom drugog poluvremena. Mihael Olise se posle akcije sa Kejnom lijepo oslobodio svog čuvara i pogodio dalji ugao golmana Santosa za 2:3.

Konačnih 3:3 postavio je Omar Marmuš u četvrtom minutu nadoknade vremena. Pobjegao je svojim čuvarima i zatresao mrežu Bavaraca.

06. oktobar 2024 19:48