Potvrdio pobjedu: Feran Tores / EPA-EFE-FOTO: EPA/TONI ALBIR
20/08/2023 u 22:13 h
Dan portalDan portal

Barselona se mučila protiv Kadiza, na kraju stigla do slavlja

Katalonci dali golove u 82. i 90+4. minutu

Fudbaleri Barselone pobijedili su Kadiz u 2. kolu prvenstva Španije, a oba gola postigni su u finišu utakmice.

Katalonci su opravdali ulogu favorita na „Olimpijskom stadionu“, međutim nešto manje od 40.000 navijača gotovo do posljednjeg trenutka je strijepilo za ishod.

Kadiz se znalački branio i vrebao šansu da zaprijeti iz kontre i upravo jedan takav napad u 62. minutu, kod rezultata 0:0, mogao je skupo da košta ekipu Ćavija Ernandesa. Na sreću domaćeg tima, udarac Kirsa Ramosa završio je pored gola.

Završnica utakmice pripala je Barseloni.

Pedri je u u 86. minutu iskoristio asistenciju Ilkaja Gundogana, a u sudijskoj nadoknadi rezervista Feran Tores je još jednom matirao Heremiasa Ledesmu.

Kataloncima je ovo prvi trijumf poslije remija sa Hetafeom na startu sezone, dok je Kadiz u prvom kolu bio bolji od Alavasa.

Barselona narednog vikenda gostuje Viljarealu, a Kadiz na svom terenu igra sa Almerijom.

U Kataloniji je u nedjelju odigran još jedan meč u kome je Đirona ubjedljivo pobijedila Hetafe 3:0.

Golove za domaće postigli su Erera u 12, Stuani u 56. i 65. minutu.

03. maj 2024 09:53