
Remi u Madrilenju koji joj je išao na ruku Barselona je iskoristila, u nastavku slomila Sevilju na "Sančes Pichuanu" (4:1) i potpuno se vratila u trku za šampionsku titulu u La Ligi.
Barsa nakon 15. ovosezonske pobjede i sedme uzastopne nad timom iz Andaluzije koju su potpisali Robert Levandovski, Fermin Lopes, Rafinja i Erik Garsija ima samo dva boda manje od vodećeg Reala, a jedan od Atletika. Gol za Sevilju postigao je Vargas u osmom minutu, ali to je bilo sve. Od 62. minuta nakon grubog starta Lopesa imala je Sevilja igrača više, ali je bila potpuno nemoćna.
Real Sosijedad je lošu seriju od tri vezana poraza prekinuo protiv Espanjola i stigao do tri bitna boda u borbi za evropsku vizu, Valensija je protiv direktnog konkurenta Leganesa izvojevala važnu pobjedu u borbi za opstanak, dok je Hetafe u gostima slavio protiv Alavesa.
Rezultati 23. kola (danas): Sevilja - Barselona 1:4 (1:1) (Vargas 8 - Levandovski 7, Lopes 46, Rafinja 55, Garsija 89), Alaves - Hetafe 0:1 (0:1) (Arambari 44), Valensija - Leganes 2:0 (2:0) (Moskera 30, Diakabi 41), Real Sosijedad - Espanjol 2:1 (1:0) (Beker 1, Brais Mendez 84 - Puado 51).