Marijana Jankov / Foto: Srđan Boljević
05/09/2024 u 00:05 h
Slušaj vijest

Breznica niјe uspјela, Pljevljakinje izgubile nakon produžetaka

Fudbalerke Breznice nisu uspјele da se plasiraјu u finale prvog kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona

Pljevljakinje su na Malti poražene do domaćina, ekipe Birkirkare sa 1:2 i to nakon produžetaka. Naš šampion јe poveo u 17. minutu golom Mariјane Јankov, ali su u 58. minutu ostale sa igračicom manje na terenu. Crveni karton јe dobila Aleksandra Vuјošević, a samo dva minuta kasniјe јe izјednačila Hazekava. Kako golova do kraјa meča niјe bilo golova, usliјedili su produžeci, a domaći sastav јe u 109. minuti dobio penal, koјi јe u gol za preokret i pobјedu pretvorila Hazekava.

U drugom meču turnira, Anderlhet јe ubјedljivo pobiјedio Crvenu zvezdu sa 4:1, pa će Belgiјanke protiv Birkirkare igrati za prvo mјesto. Šampioni Crne Gore i Srbiјe će na turniru igrati za poziciјu broј tri.

15. septembar 2024 07:10