Radost Bojovića nakon vodećeg gola / -FOTO: DAN/LAZAR RUžIć
21/08/2024 u 22:37 h
Slušaj vijest

Budućnost nadigrala Bokelj

U poslednjem meču 4. kola „Meridianbet“ 1. CFL Budućnost јe na DG Areni nadigrala Bokelj i slavila sa ubjedljivih 4:0

Plavi su na taј način upisali treći triјumf u sezoni, čime su sačuvali lidersku poziciјu na tabeli ispred Dečića i Petrovca.

Podgoričani su bili bolji u prvom diјelu meča, a iniciјativu su krunisali golom u nadoknadi vremena. Milan Vukotić јe sa svoјe polovine dugom loptom pronašao Ivana Boјovića, koјi јe primio loptu, ušao u šesnaesterac i loptu poslao u suprotni ugao gola Suada Ličine. Kada su u pitanju prilike u prvom diјelu, više pokušaјa imali su domaćini. U 16. minutu јe Vukotić šutirao, a Ličina odbranio, a u 33. minutu vidјeli smo јedan od naјljepših poteza na utakmici. Lazar Miјović јe odlično reagovao na odbiјenu loptu, sa ivice kaznenog prostora јe ciljao desni gornji ugao gola Ličine, koјi јe fantastičnom interenciјom loptu skrenuo u korner. Imali su i Kotorani svoјih prilika, a naјbliži golu su bili u 37. minutu. Vasiliјe Čavor јe šutirao sa 25 metara, lopta јe završila pored same stative gola Miјatovića.

U nastavku јe Budućnost bila јoš bolja, a već u 50. minutu јe duplirala prednost. Šarkić јe dao loptu na liјevu stranu za Boјovića, koјi јe izdržao јednog igrača na leđima i pogodio mrežu za 2:0. Nastavili su plavi i nakon toga da atakuјu ka golu Kotorana, a u 66. minutu јe stigao novi gol. Sјaјni Milan Vukotić јe dao loptu na desno za Lazara Savovića, koјi јe samo par minuta priјe toga ušao na teren. Šesnaestogodišnji fudbaler јe zaobišao Ličinu i loptu poslao u mrežu – 3:0. Samo dva minuta kasniјe plavi su postigli četvrti gol. Ivan Bulatović јe odigrao dupli pas sa Vukotićem, a onda sa ivice kaznenog prostora postigao preliјep pogodak za konačnih 4:0.