Budućnost otišla među četiri najbolje ekipe u Kupu / -FOTO: FSCG
01/11/2023 u 20:32 h

Budućnost nakon penala do polufinala

Mornar u 10. minutu vodio 2:0, plavi stigli prednost i na kraja sa „kreča“ stigli do trijumfa

Kompletirana je lista polufinalista Kupa Crne Gore. Ekipama Jezera, Dečića i Rudara pridružila se i Budućnost, koja je večeras u Baru nakon boljeg izvođenja penala pobijedila Mornar sa 4:2 (u regularnom toku bilo je 2:2).

Međutim, nije sve izgledalo tako na početku meča, jer je Mornar već nakon desetak minuta igre golovima Ondong-Mbe vodio sa 2:0. Do odlaska na odmor „plave“ je u igru vratio Petar Grbić. Mladi Vasilije Adžić je u 64. efektnim pogotkom sa dvadesetak metara izjednačio, ali nakon toga više golova nije bilo. Odlučivali su penali, a Budućnost je bila bolja i spretnija. Za „plave“ su precizni bili Mrvaljević, Grbić, Mujan i Sekulić, a za Barane samo Jeknić i Baošić (promašili Kaluđerović i Okamoto).

Mečevi polufinala igraju se na proljeće naredne godine.