Hvang strijelac za Crvenu zvezdu / -FOTO: FK CRVENA ZVEZDA
30/03/2024 u 18:36 h

Crveno-beli ubjedljivi u Ivanjici

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su na gostovanju ekipu Javora sa 3:0, u meču 27. kola Superlige Srbije

Lider na tabeli je meč u Ivanjici otvorio golom iz jedanaesterca. Nakon nešto više od pola sata slabe igre, Zvezda je u 37. minutu dobila penal. Lopta je defanzivca domaćih Ilića pogodila u ruku, kada se odbila od zemlje i iz jedne naizgled bezazlene situacije crveno-beli su stigli do najstrože kazne. Siguran izvođač bio je Gelor Kanga – 0:1. Ova odluka je naljutla Ivanjičane, pa je zbog protesta sudija Nikolić odmah isključio pomoćnog trenera Milovana Milovića, a u poluvremenu je iz istog razloga na tribine poslat i šef struke Javora Radovan Ćurčić. U međuvremenu je Zvezda duplirala prednost u 43. minutu - Hvang je sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Crveno-beli su tačku na ovaj meč stavili u 81. minutu. Ivanić je sa lijeve strane ušao u kazneni prostor i ubacio loptu pred gol Javora, ona je odbijena na nekih 18 metara, na nju je naletio Mijailović, koji je snažnim i preciznim udarcem pogodio za 0:3.

18. maj 2024 20:56