Naravno, euforija među igračima i navijačima je velika i nekako svi vjeruju i sanjaju u pobjedu i prolaz u drugo kolo kvalifikacija.
-I mi sanjamo – rekao je mladi reprezentativac Damjan Dakić i nastavio: - Svi živimo za dan kada ćemo napuniti stadion i proći u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja. Prvi i veliki korak ka tome snu je Noa, jer znamo šta bi nam pobjeda i prolaz donijeli. Navijači, Podgorica, Varvari, naši prijatelji, Crna Gora… Svi zajedno zaslužujemo to – kazao je defanzivac "plavih".
Jermenskih 0:1 nije nedostižno, ali oprez postoji, jer je Noa prošlosezonski učesnik Lige konferencija koji napada Ligu Evrope i ima opasan tim.
-Aktivan rezultat nam daje motivaciju za rad, kao i podrška navijača koju dobijamo svakodnevno. Slažem se da imamo korektan rezultat, ali važno je da ostanemo koncentrisani u svakom trenutku kako na treningu, tako i na utakmici. Igramo pred svojom publikom, na našem stadionu, tako da ćemo dati sve od sebe da prođemo Nou.
Prema Dakićević riječima ključ dobrog rezultata je u energičnosti, agresivnosti, brzini…
-Trener Lalatović je donio neku novu vrstu energije koju ćemo da iskoristimo kako bismo ispravili greške iz Jerevana. Generalno, mislim da u gostima nismo igrali loše, da smo imali svoje šanse i da smo sveli kvalitetnog rivala na minimum… To želimo da uradimo i sada, ali da budemo mi još bolji, agresivniji i brži. Ključ je u koncentraciji kako bismo se prilagodili svakoj situaciji i iskoristili grešku protivnika, koji ne griješi baš često.
S druge strane, Jermeni neće srljati, jer imaju pozitivan rezultat iz prve utakmice.
-Noa je ozbiljan rival koji može da igra na više načina, a prednjače što se tiče taktike i discipline. Vjerujem da će biti organizovani i da će pokušati da iskoriste svoju brzinu sa bočnih pozicija. Međutim, vjerujem u našu sposobnost da se nosimo sa svima i odlučnost da damo svoj maksimum - poručio je momak koji je u Jerevanu igrao posljednjih 30 minuta umjesto Iliju Serikova.
Na kraju, Dakić je poručio da navijači mogu da budu prevaga.
-Navijači su uvijek ključni faktor u ovakvim utakmicama, jer njihova podrška može da donese dodatnu motivaciju, ali i stvori dodatni pritisak na protivnički tim. Svjesni smo njihove strasti i želje da nas podrže, i to nas dodatno motiviše da igramo što bolje. Zato pozivamo sve navijače da dođu u što većem broju na stadion u utorak. Mi moramo da se fokusiramo na igru, a njihova energija će biti samo dodatni podstrek za nas – istakao je Damjan Dakić.
