Sa utakmice između Dečića i Mornara / Foto: Srđan Boljević
20/08/2023 u 22:04 h
D.P.D.P.

Dečić bolji od Mornara, Jezero srušilo Petrovac

Tuzani slavili protiv Mornara (3:1) i preuezli prvo mjesto na tabeli od Petrovca, koji je poražen u Beranama od Jezera (0:2)

Fudbaleri Dečića pobijedili su Mornar sa 3:1 u meču petog kola domaćeg elitnog karavana. Tuzani su nakon ovog trijumfa lideri, istina imaju broj bodova kao i Petrovac, ali bolju gol razliku od nebeskoplavih. Izabranici Juraja Jarabeka su poveli u 28. minutu golom Andreja Bajovića, a u smiraj prvog dijela iskusni aleksandar Vujačić je izjednačio. Međutim, u nastavku su domaći zaigrali bolje i golo0vima Draška Božovića u 59. i Leona Ujkaja u 67. minuti došli do tri boda.

Jezero je u Beranama sa 2:0 savladalo Petrovac i još jednom potvrdilo da će i ove sezone igrati zapaženu ulogu u šampionatu. Tin Ivana Brnovića do tri boda je stigao golovima Naoakija u 5. i Balše Toškovića u 90+5. minutu.

Rezultati 5. kola: Arsenal – Jedinstvo Franca 2:2, Rudar – OFK Mladost Lob.bet 0:0, Sutjeska Meridianbet – Budućnost 1:2, Dečić – Mornar 3:1, Jezero – Petrovac 2:0.

Tabela: Dečić 10, Petrovac 10, Arsenal 9, Budućnost 8, Jezero 8, Sutjeska Meridianbet 6, Jedinstvo Franca 5, OFK Mladost Lob.bet 5, Mornar 3, Rudar 1.

26. april 2024 13:43