Strijelac i asistent: Kristijan Vuljaj / -FOTO: SRđAN BOLJEVIć
09/12/2023 u 16:49 h
D.P.D.P.

Dečić pobijedio Jedinstvo i noći na čelu tabele

Ukoliko Budućnost izgubi sjutra od OFK Mladosti, Tuzani će prezimiti na čelu tabele

Fudbaleri Dečića pobijedili su na Starom aerodromu ekipu Jedinstvo France sa 3:1 i tako preuzeli prvo mjesto na tabeli. Ekipa trenera Milorada Pekovića će, dakle, noćiti na čelu sa bodom više od Budućnosti i ukoliko aktuelni šampion Crne Gore sjutra izgubi od OFK Mladosti Lob.bet, Tuzani će prezimiti na čelu tabele.

Utakmicu protiv Bjelopoljaca, Tuzani su odigrali bolje, a do prednosti su stigli u 22. minutu. Kristijan Vuljaj je prevario svog čuvara, potom odložio loptu za Brazilca Nonata, koji je poslao u mrežu. U prvom napadu u drugom poluvremenu Jedinstvo je izjednačio. Iskusni Žarko Korać je iskoristio nesporazum golmana Nikića i zadnje linije odbrane i postigao svoj trinaesti gol u sezoni – 1:1. Ipak, samo pet minuta kasnije Tuzani su vratili prednost. Đoljaj je šutirao, lopta je pogodila u ruku jednog igrača Jedinstva, sudija Savo Vujović je pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Šarkić. U 63. minutu Dečić je riješio pitanje pobjednika. Nakon nabacivanja sa lijeve strane, Ujkaj je loptu spustio do Kristijana Vuljaja, koji je sa sedam-osam metara pogodio za 3:1.

28. april 2024 02:20