Душан Влаховић / - Фото: Јувентус/Твитер
11/05/2022 u 23:36 h
ДАН порталДАН портал

Драма, преокрети, продужеци: Интер након голеаде савладао Јуве и освојио Куп Италије

Фудбалери Интера освојили су Куп Италије

Интер је вечерас у великом финалу у Риму надиграо Јувентус 4:2 и то након продужетака. Резултат у регуларном дијелу био је 2:2

Одличан меч виђен на стадиону "Олимпико", доста голова и узбуђења пред оба гола.

Интер је повео у седмом минуту када је погодио Николо Барела на додавање Марцела Брозовића.

Јуве је фуриозно почео друго полувријеме јер је Алекса Сандро у 50. минуту погодио за изједначење 1:1.

Само два минута касније екипа из Торина долази до потпуног преокрета. Одлично је контру истрчао Душан Влаховић, преварио Самира Хандановића и погодио за 2:1.

Интер се није предавао, а тим из Милана успио је да дође до 2:2 голом Хакана Чалханоглу са пенала у 80. минуту. Прије тога прекршај је изнудио Лаутаро Мартинез.

Резултатом 2:2 завршен је регуларни ток утакмице, па се ушло у пропдужетке.

У додатном времену Интер је био много бољи, а тим из Милана је до 3:2 стигао у 98. минуту, опет са пенала, а стријелац је овог пута био Иван Перишић.

Хрват је и четири минута касније постигао погодак, а овога пута након сјајног шута за коначних 4:2.

Ово је за Интер био осми трофеј Купа Италије.

14. maj 2024 16:00