El Klasiko koji bi mogao da odluči titulu - Barselona i Real Madrid sudariće se danas na "Monžuiku" od 16 sati i 15 minuta.
Barsa ima četiri boda više od najvećeg rivala i ukoliko slavi praktično će biti i izvršena primoredaja titule. Sa druge strane, ako bi Real trijumfovao prišao bi na bod i zakuvao šampionsku trku u La Ligi koja bi u posljednja tri kola La Lige bila dramatična.
Sva tri ovosezonska El Klasika dobila je Barsa (prvenstveni, u Superkupu i finalu Kupa Kralja), ali sada meč dolazi nakon bolne eliminacije od Intera u polufinalu Lige šampiona.
- Nije bilo lako preboljeti poraz u Milanu. Ipak, želimo da budemo što uspješniji u posljednje dvije nedjelje. Imamo još četiri meča do kraja, a El Klasiko je veoma važna utakmica. Svi znamo da protiv Reala moraš biti na najvišem nivou - kazao je trener Barselone, Hansi Flik.
Za Karla Ančelotija ovo će izvjesno je biti posljednji El Klasiko na klupi Reala, jer se već uveliko priča da će ga naslijediti Ćabi Alonso.
- Bila je ovo još jedna dobra i naporna sezona. Da biste osvojili titulu potrebna je konstantnost. Ako pobijedimo, trka će ostati otvorena i sve je moguće - kazao je Ančeloti.
