Sa meča u Firenci / EPA-EFE-FOTO: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
23/10/2023 u 22:49 h

Empoli slavio u derbiju Toskane

Golovima Kaputa i Gjasija, Empoli na „Artemio Frankiju“ sa 2:0 savldao Fiorentinu

Iznenađenje u derbiju Toskane. Empoli je u poslednjem meču devetog kola Serije A pobijedio na „Artemio Frankiju“ ekipu Fiorentine sa 2:0 i tako upisao svoj tek drugi trijumf u ovoj sezoni. Sa sedam osvojenih bodova, Empoli je trenutno na poziciji broj 17, dok su „ljubičasti“ propustili priliku da preteknu Napoli i bodovno se izjednače sa Juventusom. Fiorentina je ostala na petom mjestu i ima 17 bodova.

Gosti su u Firenci poveli u 21. minutu, kada je nakon asistencije Grasija mrežu „ljubičastih“ pogodio Kaputo. Napadala je Fiorentina nakon toga, bila je bolja u većem dijelu susreta, ali je Empoli čekao svoju šansu da postigne još jedam pogodak i riješi meč. I to se desilo u 81. minutu. Gjasi je poentirao za konačnih 0:2.

19. septembar 2024 18:15