30/07/2024 u 23:05 h
D.BD.B

Favoriti ovjerili plasman u treće kolo kvalifikacija za LŠ

Nosioci nastavili da krče put ka eliti

Poznato je sedam učesnika trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Nije bilo iznenađenja u večerašnjim revanš okršajima. Švajcarski Lugano zaprijetio je Fenerbahčeu u Istambulu, vodećim pogotkom u uvodnim minutima utakmice. Međutim, izabranici Žozea Murinja su preokretom na 2:1, povećali i sačuvali ukupnu prednost(6:4).

Sličan scenario viđen je i u Moldaviji, gdje je tamošnji tim Petrokub na momenat imao pozitivan rezultat protiv Apoel-a (1:0). Ipak, kiparski klub je golom na 25. minuta prije kraja postavio konačnih 1:1(ukupnih 2:1).

U svim ostalim susretima, koji su bili na programu, nije bilo ni nagovještaja iznenađenjima. Trijumfe od 5:0 ostvarili su Karabag nadigravši Linkoln, te Slovan Bratislava savladavši Celje.

Sparta Prag je u goleadi bila bolja od Šamroka 4:2, dok je Ferencvaroš sa pobjedom 2:1, ispratio velški TNS u niži rang kvalifikacija. Časno se od snova o Ligi šampiona oprostio finski Klaksvik, koji u posljednjim sekundama stigao do trijumfa nad Malmeom (3:2).