Fiorentina prošla dalje / -FOTO: TWITTER/ACFIORENTINA
20/04/2023 u 21:59 h

Fiorentina i AZ Alkmar u polufinalu Lige konferencija

Holandski predstavnik nakon penala eliminisao Anderleht

Prvi polufinalni par Lige konferencija za ovu godinu je Fiorentina – AZ Alkmar. „Ljubičasti“ su u revanšu četvrtfinala poraženi na svom stadionu od poljskog Leha iz Poznanja sa 2:3, ali su zbog trijumfa u prvom meču od 4:1 prošli dalje. Poljaci su ovaj meč odigrali mnogo bolje, poveli su na samom startu susreta golom Souse, a u 60. minutu Velde je duplirao prednost. Kada je u 69. minutu Sobijeh pogodio za 0:3, činilo se da će se u Firenci desiti senzacija. Međutim, uspio je italijanski klub da se vrati i poslednjih petnaestak minuta postigne dva gola i stigne do rezultata koji ga je odveo dalje. Mrežu Leha pogodili su Sotil u 78. i Kastrovili u drugom minutu nadoknade vremena.

I u meču između AZ Alkmara i Anderlehta viđena je prava drama. Holanđani su uspjeli da već posle četvrt sata igre anuliraju prednost Belgijanaca – Pavlidis je pogodio u 6. i 13. minutu. Međutim, do kraja više nije bilo, nije ih bilo ni u produžecima, pa su pobjednika odlučivali penali. Srećniji i spretniji su bili igrači AZ Alkmara, koji su pogodili četiri puta, dok je Anderleht postigao samo jedan gol.

AZ Alkmar – Anderleht 2:0 – penalima 4:1 (Pavlidis 6, 13)

Fiorentina – Leh 2:3 (Sotil 78, Kastrovili 90+2 – Sousa 10, Velde 60, Sobijeg 69)

04. maj 2024 15:46