Drugi uzastopni poraz Arsenala / -FOTO: EPA
31/12/2023 u 17:24 h
D.K.D.K.

Fulam nakon preokreta srušio Arsenal

Totenhem nadigrao Bornmut

Dvadeseto kolo Premijer lige nastavljeno je danas sa dva susreta, a pobjedama su se radovali Fulam i Totenhem.

Fulam je na "Krejven kotidžu" savladao Arsenal nakon preokreta sa 2:1, prekinuo loš niz od tri poraza i uspješno završio 2023. godinu, dok su "tobdžije" pretrpjele drugi vezani neuspjeh i pale na četvrtu poziciju.

Bukajo Saka je već u petom minutu doveo Arsenal u vođstvo, ali Fulam je pokazao karakter. Raul Himenez je u 29. donio izjednačenje, da bi u nastavku bolju igru tima Marka Silve krunisao Bobi Dekord Rid, pogotkom u 58. minutu za trijumf.

Za razliku od Arsenala koji se nalazi u maloj krizi, Totenhem je pokazao reakciju nakon poraza od Brajtona pošto je savladao Bornmut sa 3:1. "Pjevci" sada imaju samo bod zaostatka za "tobdžijama". Sar u 9, Son u 71. i Rišarlison u 80. minutu tresli su mrežu "trešnjica", čiji je poraz u 84. ublažio Skot.

Prvog dana Nove godine snage će odmjeriti Liverpul i Njukasl, a 20. rundu će u utorak zatvoriti Vest Hem i Brajton.