11/04/2024 u 20:54 h
D.K.D.K.

Jovetić pogodio u pobjedi Olimpijakosa

Plzenj i Fiorentina remizirali bez golova

Odigrana su prva susreta četvrtfinala Lige konferenciјe - Olimpijakos je u Pireju savladao Fenerbahče sa 3:2, dok su Plzenj i Fiorentina remizirali bez golova 0:0.

Grčki tim imao je prednost od 3:0, ali je Fenerbahče uspio da se vrati u meč i da izbori aktivan rezultat pred revanš narednog četvrtka u Istanbulu.

Strijelac u pobjedi Olimpijakosa bio je i crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić koji je postigao drugi gol u 32. minutu i potvrdio odličnu formu. Mrežu Dominika Livakovića su pogađali i Fortunis u osmom i Čikinjo u 57. minutu. Ipak, Fenerbahče je uspio da odgovori i preko Dušana Tadića koji je realizovao penal u 68. minutu i Kahvečija u 74. stigao do rezulatata koji mu daje nadu da pred sviojim navijačima može do polufinala.

U Plzenju su mreže mirovale, u duelu istoimenog češkog predstavnika i Fiorentine, pa će se putnik u polufinale odlučivati u Firenci.

28. april 2024 09:58