Sa meča na Elan roudu / - FOTO: TWITTER/UNITED
12/02/2023 u 16:55 h
DAN portalDAN portal

Junajted u finišu do pobjede na Elan roudu

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Lids u gostima 2:0 u meču 23. kola Premijer lige

Upravo su ova dva tima prije par dana odigrali zaostali meč osmog kola, a tada je rezultat bio 2:2.

Prilično tvrd meč viđen je na Elan roudu, a u prvom poluvremenu po jedna velika šansa na obje strane viđena je u samom finišu tog dijela.

Slično se situacija odvijala i u drugom dijelu, prijetio je Lids, ali je i Junajted pogodio prečku nakon šuta Dijega Daloa u 63. minutu.

Vođstvo gostujućem sastavu donio je Markus Rašford u 80. minutu kada je pogodio na centaršut Luka Šoa.

Sve dileme oko pobjednika riješene su pet minuta kasnije kada se u listu strijelaca upisao i Alehandro Garnaćo, a asistent je ovoga puta bio Vut Veghorst.

Junajted se nalazi na drugoj poziciji sa 46 bodova,jednim više od Mančester Sitija koji će svoju utakmicu sa Aston Vilom igrati večeras.