Dušan Vlahović / EPA-EFE-FOTO: EPA/FILIPPO VENEZIA
26/08/2024 u 23:04 h
Slušaj vijest

Juventus silan u Veroni, dva gola Dušana Vlahovića

Fudbaleri Juventusa pobijedili su kao gosti ekipu Verone rezultatom 3:0 u okviru drugog kola italijanske Serije A

Sastav trenera Tijaga Mote do nove pobjede u šampionatu stigao je na ubjedljiv način, a najzaslužniji za trijumf bio je reprezentativac Srbije Dušan Vlahović. Nekadašnji fudbaler Partizana i Fiorentine je sa dva pogotka krunisao sjajnu partiju „Stare dame“, koja će, ove sezone biti jedan od glavnih kandidata za Skudeto.

Crno-bijeli su poveli 28. minut kada je Lokateli iskoristio grešku u odbrani domaće ekipe, dodao ka Jildizu koji je asistirao Vlahoviću. Reprezentativcu Srbije nije bilo teško da rutinski zatrese mrežu. Torinezi su prednost udvostručili u 39. minutu. Nakon centaršuta Mbangule upravo Savona je postigao gol, ali zasluge idu i Vlahoviću koji je svojim prisustvom zasmetao odbrambenim igračima Verone.

Konačan rezultat je svojim drugim pogotkom na utakmici postavio Dušan Vlahović, udarem sa bijele tačke u 53. minutu.

Juventus je nakon dva odigrana kola na čelu Serije A sa maksimalnih šest bodova.

15. septembar 2024 12:08