Slavlje fudbalera Juventusa / EPA-ENRICO MATTIA DEL PUNTA
27/12/2025 u 22:56 h
D.K.D.K.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Juventus uz mučenje slomio otpor Pize

Udineze i Lacio remizirali

Juventus je u utakmici mučnoj za gledanje opravdao ulogu favorita i ostvario pobjedu u gostima protiv Pize (0:2), ali Lučana Spaletija mogu da zadovolje samo tri boda na kontu. 

Mnogo toga nije funkcionislao u igri "Stare dame", ali je ipak uspjela da ostvari cilj i da slavi autogolom Kalebrezija u 73. i Kenana Jildiza u drugom minutu nadoknade, i na diobi drugog mjesta se izjedmačila sa Milanom uz dva meča više.

Udineze i Lacio su podijelili bodove na ravne časti u Udinama, a bod "zebrama" u u petom minutu nadoknade donio je Nikolo Zaniolo. Parma je minimalno savladala Fiorentinu, Komo je na "Via del Mareu" očitao lekciju Lećeu, a cijelom plijenu u gostima radovao se i Kaljari, koji je bio bolji od Torina

Rezultati 17. kola (danas): Parma – Fiorentina 1:0 (0:0) (Sorensen 48), Leće – Komo 0:3 (0:1) (Paz 20, Ramon 66, Duvikas 73), Torino – Kaljari 1:2 (1:1) (Vlašic 27 - Prati 45, Kiličsoj 66), Udineze – Lacio 1:1 (0:0) (Zaniolo 90+5 - Vesino 80), Piza – Juventus 0:2 (0:0) (Kalabrezi 73, Jildiz 90+2). 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
16. januar 2026 19:14