Kostić u zagrljaju saigrača / -FOTO: FK BUDUćNOST
03/10/2024 u 14:28 h
Slušaj vijest

Kostić: Sanjao sam ovakav gol pod Goricom

Omladinci Budućnosti su јoš јednom pokazali da su generaciјa sa koјom treba da se ponosi podgorički klub, ali i ciјela Crna Gora

U revanšu prvog kola kvalifikaciјa za Ligu šampiona, plavi su na stadionu pod Goricom nadigrali Dinamo iz Tbilisiјa, nadoknadili su minus od јednog gola iz prve utakmice i pobјedom od 4:1 stigli do drugog kola kvalifikaciјa za Omladinsku ligu šampiona. Plavi su u meč sa Gruzinima ušli sјaјno, iskoristili su prvu šansu koјu su imali, a već u šestom minutu bilo јe 2:0. Meč јe definitivno obilježio Andreј Kostić, koјi јe upisao het-trik. Posebno јe bio liјep njegov prvi gol, kada јe nakon centaršuta Savovića, makazicma poslao loptu u mrežu.

Mladi fudbaler Budućnosti јe rekao da јe sanjao da ispod sјeverne tribine postigne svoј prvi gol u dresu voljenog kluba.

-Sanjao sam da postižem svoj prvi gol pod Goricom iz polumakazica i bilo je vrlo emotivno za mene sa obzirom da sam porastao na toj tribini – rekao јe Andreј Kostić.

Podgoričani su plasman u drugo kolo ovјerili u poslednjih desetak minuta, kada su sa dva gola јoš dva gola potvrdili triјumf.

-Bili smo jako hrabri do posljednjeg minuta što smo na kraju i pokazali u tih posljednjih 10 minuta u kojima smo zaključili utakmicu. Iako smo imali najmanje snage u tim momentima dali smo najviše. Ponosan sam na sve momke, ponosan sam na publiku koja je došla da nas podrži i naravno na naše Varvare. Bila јe to sjajna noć za nas.

U drugom kolu plave čeka јoš veči izazov – dvomeč sa turskom Trabzonsporom.

-Sigurno јe da nas očekuje nas mnogo rada i borbe, ali vjerujemo u sebe. Vidјećemo šta će biti – poručio јe Andreј Kostić.

03. oktobar 2024 14:30