Slavlje Rimljana u Udinama / EPA-EFE-FOTO: EPA/GABRIELE MENIS
25/04/2024 u 22:25 h
Dan PortalDan Portal

Kristante donio pobjedu Romi u Udinama

Fudbaleri Rome uspjeli su da dođu do pobjede u preostalih odloženih 18 minuta na gostovanju u Udinama

Kao što je poznato, utakmica u Udinama prekinuta je kada je Endika kolabirao na terenu, a nastavljena je večeras.  U trenutku prekida rezultat je bio 1:1, Pereira je donio prednost Udinezeu, a Lukaku izjednačio desetak minuta prije prekida.

Kada se Endika srušio na teren, na semaforu je preostalo da se odigra još 18 minuta, a De Rosijev tim je uspio da dođe do pobjede i to golom u petom minutu nadoknade. Tada je Brajan Kristante iskoristio asistenciju Paula Dibale iz kornera, glavom je poslao loptu u ugao za 1:2 i veliko slavlje gostiju.

Ovim trijumfom, Roma je sačuvala peto mjesto na tabeli sa četiri boda više od Atalante, koja ima meč manje.

02. maj 2024 07:20