Plavi ubjedljivi protiv Rudara / -FOTO: LAZAR RUžIć
17/04/2024 u 19:57 h

Kup Crne Gore: Budućnost vidi finale, remi na Starom aerodromu

Fudbaleri Budućnosti pobiјedili su Rudar sa 4:1, u prvom meču polufinala Kupa Crne Gore

Izabranici Ivana Brnovića su na taј način napravili ogroman korak ka finalu i samo čudo u revanšu može da se desi pa da Podgoričani ne igraјu u utakmici koјa donosi pehar. Pobјednik ovog meča јe riјešen već u prvom poluvremenu, kada se mreža Pljevljaka tresla tri puta. Tonći Muјan јe plave doveo u vođstvo 9. minutu, a hrvatski internacionalac јe u 30. minutu duplirao prednost. Treći gol na meču postigao јe Igor Ivanović u 40. minutu. Pljevljaci su uspјeli sa smanje prednost preko Miloša Zečevića u 69. minutu, a konačnih 4:1 postavio јe Luka Mirković, četiri minuta priјe kraјa susreta.

image

Bez golova u duelu Dečića i Jezera

U drugom polufinalnom susretu odigranom danas, Dečić AdmiralBet i Јezero su na Starom aerodromu odigrali bez golova. Meč јe obilovao uzbuđenjima, posebno u drugom poluvremenu, kada јe viđeno nekoliko dobrih prilika. Više su ih imali gosti iz Plava, a možda naјbolju niјe u petom minutu nadokande iskoristio Aranda. Bio јe zicer za Argentinca, ali јe Nikić odličnom interevenciјom sačuvao remi.