Sjajni Lajpcig / EPA-EFE-FOTO: EPA/MARTIN DIVISEK
27/04/2024 u 17:36 h

Lajpcig očitao lekciju „milionerima“

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su Borusiju iz Dortmuna sa 4:1, u meču 32. kola Bundes lige

Domaćin je do trijumfa stigao nakon preokreta – Sančo je u 20. minutu doveo „milionere“ u vođstvo, ali samo tri minuta kasnije Openda izjednačio. Šeško je doneo Lajpcigu prednost u drugom minutu nadoknade vremena prvog dijela igre.  Na samom startu drugog poluvremena Simakan je donio Lajpcigu i treći gol, da bi konačnih 4:1 bilo djelo Baumgartnera.

Bajern je na „Alilans areni“ sa 2:1 pobijedio Ajntraraht. Ova gola za Bavarce postigao je Hari Kejn, dok je strijelac za tim iz Frankfurta bio Ekitike.

image

Kejn ponovo briljirao

EPA-EFE-FOTO: EPA/LEONHARD SIMON

Verder je na gostovanju u Augsburgu bio ubjedljiv, dok je Volfsburg nakon preokreta u poslednjih osam minuta susreta stigao do pobjede na gostovanju u Frajburgu.

Rezultati i strijelci

Augsburg – Verder 0:3 (Šmid 52, Dukš 61, Deman 90)

Bajern – Ajntraht 2:1 (Kejn 9, 61p – Ekitike 23)

Frajburg – Volfsburg 1:2 (Bornau 42ag – Arnold 82, Lakro 90)

Lajpcig – Dortmund 4:1 (Openda 23, Šeško 45+2, Simakan 46, Baumgartner 80 – Sančo 20)

08. maj 2024 07:42