03/10/2024 u 20:51 h
Slušaj vijest

Liga konferencija: Serkl Briž i Omonija ubjedljiviji, poraz TSC-a

U najmlađem UEFA klupskom takmičenju večeras je odigrano osam utakmica

Najubjedljiviju pobjedu ostvario je Serkl Briž, koji je kao domaćin deklasirao Sent Galen sa 6:2. Het-trik je upisao Denkej, Magni je postigao dva, a Minda jedan gol. Pogotke za Švajcarce postigli su Čobot i Mamimbi.

Jedan od derbija prvog kola igrali su u Varšavi Legija i Betis. Uspješniji su bili domaćini, koji su golom Kapuadija u 23. minutu stigli do trijumfa.

Uspješna je bila i Omonija. Novi klub kapitena crvenih Stevana Jovetića (nije bio u protokolu) slavio je na svom terenu protiv Vikingura sa 4:0. Sve golove Omonija je postigla u su u drugom poluvremenu, a mrežu rivala tresli su Kulibali, Kakoulis dva puta i Ailoum.

Predstavnik Srbije u ovom takmičenju, ekipa TSC-a, izgubila je u Kazahstanu od Astane sa 0:1, a domćin je do prva tri boda stigao golom Kazukolovasa u 15. minutu. Harts je nakon preokreta slavio protiv Dinamo Minska, Hajdenhajm je bio bolji od Olimpije (2:1), dok je Molde u Norveškoj trijumfovao protiv Larnea (3:0). Na kraju, pobjedu je ostvarila i jermenska Noa, koje je iznenadila Mladu Boleslav – 2:0.

Rezultati

Serkl Briž - Sent Galen 6:2 (Minda 3, Denkej 26, 43, 54, Magni 63, 68 - Čobot 58, Mamimbi 81)

Dinamo Minsk - Harts 1:2 (Alfred 21 - Politevič 23ag, Danda 90+4)

Astana - TSC 1:0 (Kazukolovas 15)

Hajdenhajm - Olimpija 2:1 (Bek 6, Vaner 83 - Blanko 77)

Legija - Betis 1:0 (Kapuadi 23)

Molde - Larne 3:0 (Eikram 51, Brajanhildesen 78, Ihler 90+5)

Noa - Mlada Boleslav 2:0 (Mateus Aias 58, Pinson 76)

Omonija - Vikingur 4:0 (Kulibali 51, Kakoulis 81, 90, Alioum 83)

03. oktobar 2024 20:51