Са меча Ливерпул - Астон Вила / - Фото: Твитер
11/12/2021 u 17:57 h
ДАН порталДАН портал

Ливерпул са пенала срушио Џерардову Вилу, побједе Челсија и Арсенала

Фудбалери Ливерпула савладали су Астон Вилу на "Енфилду" са 1:0 у мечу 16. кола енглеске Премијер лиге

"Редси" су тако наставили одличан низ и дошли до пете узастопне побједе.

Тријумф Ливерпулу над екипом своије некадашње легенде Стивена Џерарда донио је Мохамед Салах са бијелче тачке у 67. минуту.

Ливерпул је други на табели и има 37 бодова, један мање од лидера Манчестер ситија. Вила је 12. са 19 бодова.

Челси је код куће надиграо Лидс са 3:2.

Водили су гости од 28. минута када је погодио Рафиња, а пораванање домаћину донио је Мејсон Маунт у 42. минуту.

Вођство "Плавцима" обезбиједио је Жоржињо са пенала у 58. минуту. Ипак, Лидс је до поравнања дошао поготком Гелхарта у 83. минуту.

Побједу домаћем саставу обезбиједио је Жоржињо, својим другим голом на мечу, поново са пенала.

Челси је трећи на табели и има 34 бода, док је Лидс 14. са 17.

До побједе је стигао и Арсенал који је код куће савладао Саутемптон са 3:0.

Повеле су "Тобџије" у 21. минуту голом Александра Лаказета, да би шест минута касније Мартион Одегард повисио на 2:0.

Коначних 3:0 поставио је Габријел у 62. минуту.

Арсенал је пети са 26 бодова, док је Саутемптон 16. са 16.

17. maj 2024 08:43