21/10/2023 u 23:40 h
Dan PortalDan Portal

Mančester junajted slavio na gostovanju u Šefildu

„Crveni đavoli“ pobijedili sa 2:1

Mančester junajted je kao gost, u okvoru devetog kola Premijer lige, pobijedio ekipu Šefild junajteda sa 2:1. Timu Erika ten Haga nije bilo lako na „Bramal Lejnu“, a junak je bio Portugalac Diogo Dalo, koji je postigao fantastičan pogodak u 77. minutu.

"Crveni đavoli" su relativno rano poveli, preko Skota Mektominija u 28, da bi domaći preko Olivera Mekburnija izjednačili u 34. minutu iz penala. Pokušavali su gosti u nastavku preko Rašforda, Fernandeša i Amrabata, koji je bio i nabliži kada je pogodio prečku, ali je Šefild odolijevao. Tako je bilo sve do 77. minuta, kada je Dalo sa distance, uz pomoć stative, savladao Foferingema.

Junajted je stigao do trijumfa i trenutno je osmi sa 15 bodova, dok je Šefild ostao zakucan za dno sa jednim bodom.

09. maj 2024 19:12