Kraj karijere: Marselo / -FOTO: GEORGIA PANAGOPOULOU/EPA-EFE/SHUTTERSTOCK
06/02/2025 u 14:00 h
D.M.D.M.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Marselo završio karijeru

Povukao se legendarni Brazilac

Legendarni Brazilac, bivši kapiten Real Madrida Marselo (36), otišao je u penziju.

Tokom karijere odigrao je 721 utakmicu, postigao 58 golova i zabilježio 117 asistencija.

Penzionisao se kao jedan od najtrofejnijih fudbalera u istoriji Reala i sa statusom jednog od najboljih lijevih bekova u istoriji fudbala.

Brazilski klub Fluminense raskinuo mu je ugovor početkom novembra prošle godine nakon incidenta koji se dogodio nekoliko dana ranije na utakmici protiv Gremija (2:2).

Naime, trener Fluminensea Mano Menezes pripremio je Marsela da uđe u igru, ali je u posljednjem trenutku povukao tu odluku i vratio ga na klupu.

Kako se vidi na snimku, Menezes je nešto objašnjavao Marselu, a zatim se naljutio i otkazao izmjenu.

Prema jednoj verziji događaja, Marselo mu je rekao da ga „ne dira", dok druga verzija kaže da je odbio da ispuni određene taktičke zamisli trenera.

Zbog toga je klub preduzeo drastične mjere.

Posljednju utakmicu odigrao je 26. novembra prošle godine, kada je nastupio 16 minuta u prijateljskoj utakmici Fluminensea protiv Vitorije.

Nakon što je 2005. debitovao za Fluminense i postigao gol na toj utakmici, već sa 18 godina potpisao je ugovor sa Real Madridom.

U klubu je ostao do 2022. godine i sa njim osvojio šest titula u La Ligi i pet trofeja u Ligi šampiona, ukupno 25 trofeja.

Za Real je odigrao 546 utakmica.

Osvajač Kupa konfederacija 2013. godine sa Brazilom, u karijeri je odigrao i 10 utakmica za Olimpijakos.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
ТАГОВИ
MARSELOFLUMINENSE
06. decembar 2025 01:19