16/11/2021 u 21:00 h
ДАН порталДАН портал
i na WhatsUp kanalu

Микијеви пулени повели, па пали у другом полувремену

Млада фудбалска репрезентација Црне Горе у Сарајеву претрпјела четврти пораз у квалификацијама за Европско првенство

Млада фудбалска репрезентација Црне Горе доживјела је четврти пораз у квалификацијама за Европско првенство.

„Црвени” су поражени на „Грбавици” од Босне и Херцеговине са 1:2, у мечу у којем су имали вођство, а онда својим грешкама дозволили ривалу да преокрене и слави побједу.

Први дио овог меча није био лијеп за око.

Изабраници Миодрага Вукотића били су за нијансу бољи и у том дијелу и постигли гол.

Играо се 42. минут када је Милан Вукотић повео акцију и дао лопту на другу страну за Данила Пешукића.

Услиједио је центаршут и одлична реакција Николе Крстовића – капитен црногорског тима главом је лопту послао у мрежу домаћих – 0:1.

У овом дијелу меча забиљежили смо и шансу Вукотића, чији шут је са 12-13 метара одбранио Диздаревић.

Наставак је био много садржанији.

„Змајеви” су кренули много офанзивније, а у 61. минуту стигло је и изједначење. Голман „црвених” Данило Никчевић желио је да испуца лопту, али је био неопрезан.

Амар Мемић га је изблокирао, а потом и затресао мрежу за 1:1.

Како је меч одмицао све је више личило на још један реми ове двије селекције у овим квалификацијама.

Међутим, у другом минуту надокнаде Босна и Херцеговина је стигла до другог гола и преокрета.

Мемић је прекинуо напад „црвених”, онда са двадесетак метара одлично шутирао и погодио стативу.

Одбијену лопту сачекао је капитен домаћих Милан Савић и погодио за коначних 2:1.

29. septembar 2024 14:24