Sa meča u između Empolija i Torina / EPA-EFE-FOTO: EPA7CLAUDIO GIOVANNINI
06/04/2024 u 22:57 h
D.P.D.P.

Nijang u 94. minutu donio Empoliju zlata vrijedne bodove

Kakav meč u Emoliju – domaćin je nakon lude završnice pobijedio Torino sa 3:2, u 31. kolu Serije A

Empoli je bolje otvorio meč i već u šestom minutu poveo golom Kambijagija.  Torino je uspio da se vrati tek u drugom poluvremenu, kada je Duvan Zapata postigao svoj prvi pogodak, na asistenciju Vojvode u 60. minutu. Do novog vođtsva Empoli je došao u 74. minutu, kada je strijelac bio Kanseljeri, a onda je usledila „luda“ završnica. Zapata je u prvom minutu nadoknade svojim drugim golom ponovo izjednačio, ali je u 94. minutu Nijang savladao Vanju Milinković-Savića i postavio konačnih 3:2.

Domaćin je osvojio zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak, dok su „bikovi“ propustili priliku da preskoče Lacio na sedmom mjestu.

30. april 2024 10:36