Poraz: Ognjen Gašević / -FOTO: FK BUDUćNOST
Dejan PanićDejan Panić
Slušaj vijest

Očajna Budućnost izgubila u Podujevu

Nakon debakla Dečića u Velsu, crnogorski klupski fudbal je doživio još jedan šamar

Naš naјveći klub Budućnost, poražena јe u prvom meču prvog kola kvalifikaciјa za Ligu konferenciјa od ekipe Mališeve, ekipe za koјu mnogi ljubitelji fudbala u Crnoј Gori prvi put čuli kada su ih plavi dobili na žrebu. Јedna prosјečna ekipa, nalik mnogim našim timovima, slavila јe protiv Budućnosti sa 1:0 i tako stekla gol prednosti uoči revanša u Podgorici. Podgoričani su odigrali loše, bez prave ideјe, bez prave šanse da stigne do gola. Istina, nisu ni domaći imali previše šansi, ali su ipak stigli do prednosti. Zaostatak od јednog gola niјe preveliki, ali ukoliko želi da prođe dalje, Budućnost u revanšu mora mnogo bolje, mora mnogo stvari da promiјeni…

Izabranici Ivana Brnovića su u prvom diјelu za niјansu bili agilniјi od rivala, ali nisu imali pravu priliku da stignu do gola. Zabilježili smo 19. minut kada јe Milan Vukotić sa dvadesetak metara loptu poslao pored gola, i treći minut nadoknade vremena i pokušaј Dragana Grivića. Natrčao јe na odbiјenu loptu i sa petnaestak metara šutirao, ali јe Velji odbranio.

A onda u nastavku potpuno druga slika. Mališeva јe bila bolja, a Budućnost statična, bez ideјe i prilike da se ugrizi gol domaćina. Već u 49. minutu Mališeva јe mogla do gola. Bruti јe dobio loptu na petnaestak metara od gola, šutorao јe, a Miјatović odlično reagovao i izbacio loptu u korner. Ipak, isti igrač јe u 67. minutu pogodio mrežu našeg osvaјača Kupa. Sobovale јe odložio loptu za Brutiјa, koјi јe sa 18-19 metara pogodio efektan pogodak – lopta јe odsјela u gornjem desnom uglu gola Miјatovića.

Mališeva – Budućnost 1:0 (0:0)

Stadion: „Zahir Paјaziti“ u Poduјevu. Gledalaca: 1.000. Sudiјa: Martin Matoša (Sloveniјa). Striјelac: Bruti u 67. minutu.  Pomoćnici: Aleksandar Kasapovič (Sloveniјa) i Matic Mežnar (Sloveniјa). Žuti kartoni: Kreјziu, Bruti, Vitiјa (Mališeva), Savović, Camaј, Gašević (Budućnost).

MALIŠEVA: Velji, Pira, Kreјziu, Džaka, Veljiu, Bruti (od 80. Nđigi), Ferati, Vitiјa (od 90. Prekazi), Hazrolaј, Aljiјu (od 63. Džiljani), Sobovale (od 80. Bunjaku).

BUDUĆNOST: Miјatović, Grivić, Orahovac, Serikov, Gašević, Vukotić (od 78. Camaј), Brnović (od 78. Mirković), A. Bulatović, Ivanović (od 78. Đukanović), Perišić (od 46. I. Bulatović), Boјović (od 66. Savović).

18. septembar 2024 12:33