Sa meča izmešu Ferencvaroša i Olimpijakosa / EPA-EFE-FOTO: EPA/ZSOLT CZEGLEDI
22/02/2024 u 23:14 h

Olimpijakos ponovo bolji od Ferencvaroša

Uz klub iz Pireja, u narednu rundu Lige konfenecija plasirali su se još Union Rojal, Molde i Šturm

Olimpijakos je još jednom bio bolji od Ferencvaroša. Nakon pobjede u Pireju, grčki tim je slavio i u revanšu šesnaestine finala Lige konferencija i otišao dalje. Ponovo je čovjek odluke bio Marokanac Ajub El Kabi, koji je mrežu domaćina pogodio u prvom poluvremenu.

Nakon 2:2 u Briselu, ekipa Rojal Uniona je večeras napravila senzaciju i pobjedom od 2:1 u Frankfurtu nad Ajntrahtom izborila plasman među 16 najboljih u ovom takmičenju. Molde je u Varšavi deklasirao domaću Legiju sa 3:0, dok je Šturm golom Bireta u 52. minutu potvrdio ubedljiv trijumf u Gracu i tako eliminisao Slovan na gostovanju.

Dakle, prolaz dalje obezbijedili su: Olimpijakos, Union San Žiloaz, Molde, Šturm, Ajaks, Dinamo Zagreb i Servet. Od ranije ih kao potencijalni rivali čekaju: Lil, Makabi Tel Aviv, Viktorija Plzenj, Klub Briž, Aston Vila, Fjorentina, PAOK i Fenerbahče.

16. maj 2024 07:05