Dani Olmo / -FOTO: FC BARCELONA FACEBOOK
27/08/2024 u 23:58 h
D.B.D.B.

Olmo debitantskim golom presudio Rajo Valjekanu

Barselona zadržala maksimalan učinak u Primeri

Gostovanje Rajo Valjekanu,u predgrađu Madrida, tradicionalno je neugodno za fudbalere Barselone. Tako je bilo i ovoga puta, u okviru trećeg kola španske La Lige, ali su izabranici Hansija Flika nakon šest godina uspjeli da slave na "Valjekasu" rezultatom 2:1.

Imala je katalonska ekipa zaostatak na poluvremenu, pošto je vođstvo domaćinu već u 10. minutu donio Unai Lopez. Održavao je Valjekano prednost sve 60. minuta, kada je na 1:1 izjednačio mladi as "blaugrane" Pedri na asistenciju Rafinje.

Kako je vrijeme prolazilo, činilio se da će gosti prvi put ove sezone ispustiti bodove. Međutim, na scenu je u 82. minutu stupio debitant Dani Olmo i postigavši gol za konačnih 2:1 postao heroj trećeg prvenstvenog trijumfa Barselone.

Ranije danas u okršaju Majorke i Sevilje nije bilo pobjednika ni pogodaka 0:0.

Srijeda: Atletik Bilbao-Valensija(19:00), Valjadolid-Leganes(19:00), Atletiko Madrid-Espanjol(21:30), Real Sosijedad-Alaves(21:30).

16. septembar 2024 14:53