Strijelac: Kvinsi Menig / -Foto: WWW.PARTIZAN.RS
12/03/2023 u 20:22 h
Dejan PanićDejan Panić

Partizan konačno pobijedio

Crno-beli u Lučanima sa 3:0 savladali Mladost

Nakon tri utakmice u kojima nisu osjetili slast pobjede (Radnički Kragujevac, Crvena zvezda, Kolubara), konačno su se radovali i fudbaleri Partizana. Vicešampion Srbije je pobijedio Mladost u Lučanima sa 3:0 i to nakon bolje igre u drugom poluvremenu. Ovo je, s  druge strane, prvi trijumf Igora Duljaja kao prvog trenera na klupi kluba iz Humske, koji svakako može da znači i izlazak iz krize crno-belih.

Partizan je poveo u 52. minutu golom Svetozara Markovića, a prednost je u 78. minutu duplirao Kvinsi Menig. U poslednjim trenucima meča Bibars Natho je stavio tačku na ubjedljiv trijumf svoje ekipe.

U ostalim mečevima 26. kola „Mocartbet“ Superlige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Crvena zvezda – Novi Pazar 5:1, Radnički Kragujevac – Napredak 3:0, Vojvodina – Čukarički 3:2, Spartak – Mladost GAT 0:0, Radnički Niš – Voždovac 2:3 i Radnik – Javor 0:0. Sjutra igraju Kolubara – TSC.

Crvena zvezda je prva sa 72 boda, Partizan je sakupio 54, dok je na trećem mjestu Čukarički sa 50 bodova.

18. april 2024 06:59