Sa meča u Švajcarskoj / EPA-EFE-FOTO: EPA/PETER KLAUNZER
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest

Partizan ne pomaže ni igrač više, sa Gentom za Ligu konferencija

Fudbaleri Partizana nisu uspjeli da se plasiraju u plej-of za Ligu Evrope

Nakon beogradskih 0:1, večeras je u Tunu bilo 2:1 za crno-bele u regularnom dijelu, ali je Lugano sa igračem manje izjednačio u produžecima i prošao u narednu fazu. Za tim trenera Aleksandra Stanojevića ovo nije kraj u Evropi, jer će već sledeće sedmice igrai u plej-ofu za Ligu konferencija. Rival će im biti belgijski Gent, koji je takođe nakon produžetaka eliminisao Silkeborg.

Partizan je bolje otvorio ovaj meč, bili su Beograđani agilniji u prvom dijelu, a to su u samom finišu krunisali golom Zahida. Ipak, na samom startu drugog dijela stiglo je izjednačenje – mrežu Jovanovića pogodio je Štefen. Vicešampion Srbije je nakon toga ponovo krenuo agilnije i u 69. minutu pogotkom Svetozara Markovića stigao do novog vođstva. Kapiten crno-belih je odlično reagovao nakon kornera Zahida i pogodio mrežu domaćina. U samom finišu kje Lugano ostao sa igračem manje, ali crno-beli nisu uspjeli da to iskoriste.  Čak šta više, u dodatnih 30 minuta su primili gol, pa je švajarski predstavnik otišao u plej-of za Ligu Evrope. Igrao se 111. minut kada je Vladi gradio loptu, poslao je u kazneni prostor gdje je bio Mau, koji je pogodio za konačnih 2:2!

11. septembar 2024 07:39