Sigiran trijumf ”ljubičastih” / EPA-EFE-FOTO: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
30/04/2023 u 20:44 h

Petarda Fiorentine, tri asistencije Luke Jovića

Tim Dejana Stankovića se nakon ovog poraza praktično oprostio od Serije A

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su danas Sampdoriju na svom "Artemio Frankiju" sa ubjedljivih 5:0, u okviru 32. kola Serije A. Jednostavno, ekipa trenera Dejana Stankovića nije bila dostojan rival domaćinu, pa je gotovo izvjesno da će Sampdorija sledeće sezone igrati u nižem rangu.

„Ljubičasti“ su poveli u nadoknadi vremena u prvom dijelu, kada je Gaetano Kastrovili pogodio mrežu rivala. U nastavku su se domaći raspucali, Dodo je povisio na 2:0 u 62. minutu, a nedugo zatim je Dankan postigao i četvrti gol. Uslijedio je pogodak Kuamea, a za kraj smo vidjeli i pogodak Alekse Terzića. Ipak, glavna rola ovog susreta pripada Luki Joviću, koji je odigrao možda i najbolji meč ove sezone. Upisao je tri asistencije i pokazao da je za Fiorentinu botan igrač.

10. maj 2024 18:32