Vinisijus Žunior i Rodrigo proslavljaju gol / EPA-EFE-FOTO: EPA/MARISCAL
11/11/2023 u 23:13 h

Petarda Reala protiv Valensije

Kraljevski klub do ubjedljive pobjede (5:1) stigao bez svog najboljeg igrača Džuda Belingema

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su Valensiju sa 5:1, u meču 13. kola La Lige. Kraljevski klub je do ubjedljivog trijumfa stigao bez svog najboljeg igrača Džuda Belingema, koji je meč propustio zbog povrede ramena.

Karvahal je već u trećem minutu doveo Madrđane u vođstvo, a u 42. minutu je na asistenciju Rodriga, Vinisijus duplirao prednost. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Vinisujus je postigao i treći gol za svoju ekipu, a pono je Rodrigo bio asistent. Svoju sjajnu partiju, Rodrigo je nakon dvije asistencije krunisao sa dva gola, u 50. i 84. minutu. Počasni pogodak za Valensiju postigao je Duro, dva minuta prije kraja.

Nakon ovog kola, Đirona je i dalje prva na tabeli sa 34 boda, Real ima dva manje, dok je Barselona trećoj poziciji sa 27 bodova.

Rezultati

Rajo Valjekano - Đirona 1:2 (Garsija 5 - Dovbik 42, Savio 65)

Almerija - Sosijedad 1:3 (Aribas 76 – Ojarzabal 62, Fernandes 90+1, Zubimendi 90+5)

Granada - Hetafe 1:1 (Viljar 45+4 – Majoral 2)

Osasuna - Las Palmas 1:1 (Budimir 73 – Moleiro 70)

Real Madrid – Valensija 5:1 (Karvahal 3, Vinisijus 42, 49, Rodrigo 50, 84 – Duro 88)

16. maj 2024 23:59