11/05/2023 u 12:50 h
D.M.D.M.

Pioli: Prestroga je ocjena da smo bili neprepoznatljivi

Strateg Milana vjeruje u prolaz dalje

Trener Milana Stefano Pioli nije se složio s ocjenom da je njegova ekipa bila "neprepoznatljiva" u porazu od Intera u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Smatra da je moguće da u drugoj utakmici preokrenu, posebno zbog sastava u koji će se vratiti prva zvijezda Rafael Leao.

“Prestroga ocjena. Činjenica je da je Inter prvo poluvrijeme odigrao bolje i postigao dva gola, a mi smo bili bolji u drugom dijelu i nismo dali gol. To je fudbal na ovom nivou. Previše smo griješili, dali smo im da postignu gol prvi put kad su ušli u peterac. Moramo vjerovati, jer će svaki detalj odlučiti u drugom susretu. Htjeli smo biti kompaktni i agresivni, ali oni su bili bolji u 50-50% situacija u prvom poluvremenu - objasnio je Pioli.

20. septembar 2024 02:12