Ubjedljivi ”milioneri” / -FOTO: TWITTER/BVB
20/01/2024 u 18:17 h

Poker Dortmunda u Kelnu

Dva gola postigao Malen, po jedan Filkurg i Mukoko

Fudbaleri Dortmunda lako su stigli do bodova na gostovanju u Kelnu i slavili sa ubjedljivih 4:0. Strijelci za "milonere" bili su Malen u 12. I 61, Filkrug iz jedanaesterca u 58. i Mukoko u 92. minutu.
Frankfurt je u Darmštatu poveo 0:2 preko Nkunkua u 33. i Knaufa u 51. minutu, da bi gol nade za domaće dao Justvan u 61. minutu. Nije Darmštat odustajao i uspeo je da dođe do boda u 95. minutu, kada je Vilhemson pogodio za 2:2.

U Frajburgu je viđen sjajan meč. Domaćin je poveo 2:0 pogocima Holera u 37. i Grifa u 55. minutu, a onda se Hofenhajm vratio i izjednačio na 2:2. Strijelci su bili Veghorst u 57. i Bejer u 77. minutu. Frajburg je u 82. minutu ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Gildea, ali ga to nije omelo da dođe do velike pobede. Mađar Salai je u 85. minutu pogodio za konačnih 3:2. Najzad, Bohum je uzeo mjestu Štutgartu i nanio mu drugi poraz u nastavku sezone.

Rezultati 18. kola:  Bohum – Štutgart 1:0 (0:0) (Bero 50), Darmštat – Ajntraht Frankfurt 2:2 (0:1) (Džastvan 61, Klarer 90+5 – Nkunku 33, Knauf 51), Keln – Borusija Dortmund 0:4 (0:1) (Malen 12, 61, Fulkrug 58 penal, Mukoko 90+2), Frajburg – Hofenhajm 3:2 (1:0) (Holer 37, Grifo 55, Salai 85 – Veghorst 57, Bajer 77), Hajdenhajm – Volfzburg 1:1 (1:1) (Jenc 45+2 ag– Černi 7). Lajpcig – Bajer Leverkuzen (18.30).

13. maj 2024 14:54