Leverkuzen ubjedljiv / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
20/12/2023 u 22:57 h

Poker Leverkuzena, slavio i Bajern

"Farmaceuti" imaju četiri boda više od Bavaraca

Ista meta – isto odstojanje u Bundesligi i nakon 16 odigranih kola. Leverkuzen je nastavio sa sjajnim partijama i na svom terenu je sa 4:0 savladao Bohum. Junak meča bio je češki napadač Patrik Šik, koji je upisao het-trik. Golove je postizao u 30. minutu iz penala, potom u 32. i 45. minutu, a četvrti gol je u 69. minutu postigao Bonifajs.

Pobjedu je ostvario i Bajern na nezgodnom gostovanju u Volfsburgu. Slavili su Bavaraci sa 2:1, golovima Musijale i Hari Kejna, gol za „vukove“ postigao je Arnold. Trećeplasirani Štutgart je pred svojim navijačima trijumfovao protiv Augsburg sa 3:0, a pogotke su postigli Undav u 18. i Girasi u prvom minutu nadoknade vremena i Fuhrih u 69. minutu.

Rezultati i strijelci: Union Berlin – Keln 2:0 (Holerbah 55, Fofana 78), Leverkuzen – Bohum 4:0 (Šik 30p, 32, 45+1, Bonifejs 69), Ajntraht – Menhengladbah 2:1 (Buta 90+2, Koh 90+8 – Vober 27), Hajdenhajm – Frajburg 3:2 (Dinkdži 52, Klajndienst 84, Ginter 90+2ag – Holer 7, 64), Štutgart – Augzburg 3:0 (Undav 18, Girasi 45+1, Fuhrih 69), Volfsburg – Bajern 1:2 (Arnold 45+1 – Musijala 33, Kejn 43).

Bajer Leverkuzen je prvi, ima četiri boda i meč više od Bajerna, a korak za njima drži Štutgart.

19. maj 2024 09:58