Još jedan poraz crvenih / -FOTO: FSCG
15/10/2024 u 20:20 h
Slušaj vijest

Poraz za kraj – mlada selekcija Crne Gore izgubila u Tampereu

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je okončala kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Tim Nikole Rakojevića izgubio je u meču poslednjeg kola E grupe u Tampereu od selekcije Finske sa 1:2. Domaćin je tako potvrdio drugo mjesto na tabeli i najvjerovatnije plasman na Evropsko prvenstvo naredne godine u Slovačkoj. S druge strane, „crveni“ su takmičenje u grupi završili na pretposlednjem, petom, mjestu sa sedam bodova - dvije pobjede, jedan remi i sedam poraza.

Crna Gora je u 5. minutu povela nevjerovatnim evrogolom Namoa. Defanzivac Finske je sa nekih dvadesetak metara želio da vrati loptu svom golmanu, ali je na kraju lobovao svog čuvara mreže i efektno poslao loptu ia njegoviih leđa. Međutim, nisu crnogorski fudbaleri dugo bili u plusu, jer su Finci već u 10. minutu izjednačili. Sa desne strane je centrirao Tero, a loptu sa desetak metara Skjuta poslao u mrežu.  Isti igrač je u 71. minutu, nakon lijepe akcije i asistencije Limate postavio konačan rezultat.

Rezultati 10. kola: Rumunija – Švajcarska 3:1, Finska – Crna Gora 2:1, Albanija – Jermenija 1:0.

Tabela: Rumunija 22, Finska 20, Švajcarska 18, Albanija 16, Crna Gora 7, Jermenija 2.

15. oktobar 2024 20:21