16/10/2023 u 23:10 h
DAN portalDAN portal

Prekinuta utakmica Belgija-Švedska zbog pucnjave u Briselu

Fudbalska utakmica belgijske i švedske reprezentacije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine prekinuta je večeras nakon što je su najmanje dvije osobe ubijene u pucnjavi u Briselu, javljaju svjetske agencije.

Fudbaleri Švedske su u pauzi između poluvremena saznali za taj tragični događaj i odbili su da nastave utakmicu, a s tim su se saglasili i Belgijanci, prenijeli su lokalni mediji.

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, a utakimica nema rezultatski značaj, jer su Belgijanci obezbijedili učešće na šampionatu Evrope, a Šveđani više nemaju šansi da zauzmu jedno od prva dva mesta u grupi.

Posle ubistva dvojice Šveđana, Vlada Belgije je proglasila je u Briselu četvrti nivo opasnosti od terorizma, a treći nivo u ostatku države.

(VIDEO) Detalji pucnjave u Briselu: Ubijena dva Šveđanina, napadač kazao da je pripadnik ISIS-a

05. maj 2024 06:27