Dušan Vuković / -FOTO: FSCG
09/03/2024 u 16:09 h

Preokret Sutjeske, Miljan Radović debitovao pobjedom

Nikšićani slavili u Petrovcu sa 2:1 i stigli do osmog trijumfa u sezoni

Fudbaleri Sutjeske Meridianbet pobijedili su na gostovanju ekipu Petrovca sa 2:1, u meču 24. Kola “Meridianbet” 1.CFL. Nikšićani su do tri boda došli nakon preokreta i to na debiju novog trenera Miljana Radovića, čime su se učvrstili na četvrtom mjestu.

Nebeskoplavi su poveli u 18. minutu efektnim pogotkom Nemanje Carevića. Prihvatio je odbitak nakon kornera i sa ivice kaznenog prostora loptu poslao pod prečku. Samo dva minuta kasnije Petrovac je ostao sa igračem manje – isključen je golman Kordić, nakon što je van kaznenog prostora srušio Kalezića. Gostima je tada posao bio olakšan, a već u 31.minutu stigli su do izjednačenja. Sa lije strane je centrirao Šaletić, Kalezić je zakačio loptu, a Dušan Vuković je poslao u mrežu udarcem sa desetak metara. Za totalni preokret i pobjedu od 2:1 pobrinuo se ponovo Vuković, koji je u 55.minutu iskoristio nabacivanje Pajovića i svome time ovjerio tri boda.

Petrovac - Sutjeska MeridianBet 1:2 (Carević 18 - Dušan Vuković 31, 55)