Niko Vilijams adut Baskijaca / EPA-EFE-MIGUEL TONA
01/05/2025 u 14:39 h
D.K.D.K.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Prštaće na "San Mamesu"

Prvi mečevi polufinala Lige Evrope i Lige konferencija igraju se večeras od 21 sat

Prvi polufinalni mečevi u Ligi šampiona su odigrani i čekaju nas uzbudljivi revanši, a večaras su na programu prvi susreti polufinala u preostala dva evropska takmičenja - Ligi Evrope i Ligi konferencija.

I novi spektakli u najavi. Najveću pažnju privlači okršaj Atletik Bilbaa i Mančester junajteda na "San Mamesu". Ovaj stadion biće i domaćin finala Lige Evrope, pa je baskijskom klubu to dodatni motiv da dođe u priliku da se bori za trofej pred svojim navijačima.

Prvi evropski pehar u više od jednog vijeka dugoj klupskoj istoriji.

- Živim san. Samo se nadam da možemo da stignemo do finala na "San Mamesu", jer zamislite kakav bi Bilbao bio! - poručio je najbolji fudbaler Atletik Bilbaa Niko Vilijams.

Junajted je u nokaut fazi Lige Evrope već bio bolji od jednog španskog tima – Real Sosijedada, a onda je nakon drame za pamćenje preko Liona stigao do polufinala.

Pored prvog velikog trofeja od 2018. godine, ekipa Rubena Amorima bi spasila sezonu za zaborav.

- Ništa neće spasiti ovu sezonu, ali osvajanje trofeja može biti velika stvar. Igrati Ligu šampiona može svašta promijeniti za ovaj klub tokom ljeta. Moji igrači su spremni, kontekst ove sezone je veoma komplikovan ali ja u tome ne vidim problem. Oni su uzbuđeni i sposobni da trijumfuju. Šta god da se desi pred klubom su razni izazovi pred narednu sezonu, ali će sve biti u redu igrali ili ne igrali u Ligi šampiona - kazao je Amorim.

Portuglaski stručnjak je pun hvale za baskijski tim.

- Oni su veoma dobar tim. Jaki su, intenzivni i agresivni u svakom duelu. Imaju sjajne jedan na jedan igrače. Niko Vilijams je specijalan fudbaler. Igramo protiv najbolje odbrane u Španiji, a mi ne dajemo previše golova te će ovo biti veoma zahtjevna utakmica - istakao je Amorim.

Poput Junajteda i Totenhem bi sezonu za zaborav mogao da spasi osvajanjem trofeja u Ligi Evrope, a put u finale vodi preko hita Bodo Glimta, koji je plasmanom u polufinale već ispisao istoriju norveškog fudbala.

Totenhem na trofej čeka već 17 godina, od trijumfa u Liga kupu 2008. Evropski trofej je klub iz Londona uzeo sada već davne 1984. u Kupu UEFA.

- Pred nama je polufinale Lige Evrope, šansa da uđemo u finale, a osvajanjem pehara da zaradimo i takmičenje u Ligi šampiona. Mislim da je za igrače, ali i sve u klubu, to briljantna prilika - kazao je menadžer Totenhema Angelos Postekoglu.

Kjetil Knutsen, trener norveškog šampiona vjeruje da njegov tim može i do velikog finala.

- Vjerujemo u svoj put. Mi to kažemo, naš put, jer vjerujemo u to. Moramo da se usudimo da pokušamo. Možemo li da se nosimo s Totenhemom u dva meča? Nemam tačan odgovor, ali da, mislim da možemo. Naravno, ne mislim da smo favoriti u Ligi Evrope, nikako. Ipak, pokazali smo da možemo da se takmičimo i da idemo na novi nivo - kazao Knutsen.

U Ligi konferencija, Čelsi gostuje Đurgardenu i ima ulogu favorita, ali problem za "plavce" mogla bi da bude vještačka podloga i loš teren u Stokholmu, dok će na Betis na "Benito Viljanmarinu" dočekati Fiorentinu i na krilima navijača tražiti trijumf koji bi ga približio finalu pred revanš u Firenci.

Parovi

Parovi

Liga Evrope, od 21.00

Atletik Bilbao - Mančester junajted

Totenhem - Bodo Glimt

Liga konferencija, od 21.00

Đurgarden - Čelsi

Betis - Fiorentina

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 06:52