Trijumfom protiv Sparte u Roterdamu (3:1) u posljednjem kolu, PSV Ajndhoven odbranio je titulu u Holandiji.
"Filipsovci" su slavili golovima Ivana Perišića, Luka de Jonga i Malika Tilmana u 27, 58. i 74. minutu i radovali se ukupno 26. tituli, iako su bili praktično otpisani nakon što je Ajaks na pet kola do kraja imao devet bodova prednosti.
Međutim, "kopljanici" su sve prokockali, vezali četiri meča bez trijumfa, a danas su slavili samo Pirovu pobjedu protov Tventea (2:0).
PSV i Ajaks će igrati u Ligi šampiona, dok će trećeplasirani Fejenord nastupiti u kvalifikacijama za elitno takmičenje.
Utreht koji je šampionat završio na četvrtoj poziciji igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a Go Ahed Igls obezbijedio je učešće u LE osvajanjem kupa. AZ Alkmar, Tvente, NEC i Herenven boriće se u baražu za plasman u Ligu konferencije.
Iz lige su ispali Valvajk i Almere, dok će Viljem morati u doigravanje za opstanak u elitnom rangu.
