D.K.D.K.
Slušaj vijest

Remi na DG areni, drugi trijumf Bokelja, preokret Petrovca

Budućnost i Sutjeska podijelili bodove u najvećem crnogorskom derbiju

Najveći derbi crnogorskog fudbala u okviru 2. kola Meridianbet 1. CFL odigran na DG areni završen je bez pobjednika - Budućnost i Sutjeska su podijelili bodove (1:1).

Lijepim golom mladog reprezentativca Nikole Janjića Nikšićani su poveli u osmom minutu, da bi "plavi" stigli do egala u 56. kada je rezervista Ivan Bulatović materijalizovao dodavanje povratnika Lazara Mijovića i poslao loptu ipsod nemoćnog Vladana Giljena.

Bokelj je ostvario i drugu pobjedu, ovog puta na gostovanju protiv Jedinstva u Bijelom Polju (1:0). Gol za drugo slavlje Kotorana postigao je Vasilije Čavor u 67. minutu.

Najzad, prvoј pobјedi radovao se Petrovac, koјi јe u nastavku režirao preokret protiv Otrant Olimpika (3:2). Trijumf "nebeskoplavih" potpisali su Dejan Boljević u 52, Marko Šimun u 57. i Rodrigo Faust u 81.minutu, dok je dvostruki strijelac za Ulcinjane koji su doživjeli prvi poraz bio Ajumu Nišimura u 19. i 66.

Utakmice Jezero - Mornar i Dečić - Arsenal su odložene, zbog obaveza Barana i Tuzana na evropskoj sceni.