Александар Митровић / - Фото: ФСС/Твитер
04/09/2021 u 19:56 h
ДАН порталДАН портал

Решетао сјајни Митровић, Србија савладала Луксембург

Фудбалери Србије савладали су Луксембург у Београду са 4:1 у мечу четвртог кола групе А квалификација за Свјетско првенство

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија одиграли су добар меч и стигли до заслужене побједе.

Утакмицу је обиљежио сјајни Александар Митровић који је наставио да решета у дресу националног тима постигавши овога пута два гола, а и за трећи је био најзаслужнији јер га је гостујући играч спровео у своју мрежу након његовог шута.

Србија је до вођства дошла у 22. минуту када је Сергеј Милинковић-Савић сјајним пасом пронашао Митровића, а овај матирао голмана гостију.

Тачно 13 минута касније Србија је након сјајне акције дуплирала предност. Одлично је набацио Филип Костић, а Митровић је овога пута главом матирао голмана.

У наставку је Луксембург успио да преполови вођство "Орлова" и то голом Тила у 77. минуту.

Ипак, Србија је два гола предности вратила у 82. минуту када је Митровић уз пшомоћ Шанота затресао мрежу и донио својој селекцији сигурних 3:1.

На коначних 4:1 повисио је Никола Миленковић поготком у шестом минуту судијске надокнаде.

Србија сада има 10 бодова након четири одиграна кола, колико и Португал, док је Луксембург трећи са шест бодова.

17. maj 2024 13:13