De Rosi / EPA-EFE-FOTO: EPA/GIUSEPPE LAMI
20/01/2024 u 21:43 h
Dan PortalDan Portal

Roma slavila na debiju De Rosija

"Vučica" na Olimpiku sa 2:1 savladala Veronu

Fudbaleri Rome savladali su Veronu sa  2:1 u meču 21. kola italijanske Serije A. На тај начин је je legendarni Danijele De Rosi startovao trijumfom na klupi "vučice", nakon što je u Rimu zamијenio Žozea Murinja.

Poveo je domaćin u 19. minutu pogotkom Romelua Lukakua na asistenciju Stefana El Šaravija. Brzonogi El Šaravi umakao je odbrani gostiju i kao na tacni poslužio robusnog napadača koјем nije bilo teško da zatrese mrežu rivala. Šest minuta kasnije opet je El Šaravi kreirao gol, a u strијelece se upisao Lorenco Pelegrini posle neodbranjivog udarca iz peterca.

U drugom poluvremenu domaćin je bio daleko ispod nivoa, a Verona propustila šansu da dođe do velikog boda. Imali su gosti penal u 66. minutu, ali je босанскохереговачки напдач MIlan Đurić katastrofalno izveo najstroužu kaznu i loptu poslao daleko iznad gola. Mnogo precizniji od њега bio je Mišel Folorunšo koji je u 76. minutu. Мatirao је Ruia Patrisija sa preko 30 metara за коначних 2:1.

08. maj 2024 09:45