08/04/2023 u 15:53 h
Dan portalDan portal

Seltik u spektakularnom "Old firmu" ovjerio titulu

"Zeleno-bijeli" savladali Rendžers (3:2)

Fudbaleri Seltika savladali su Rendžers u najvećem derbiju Škotske, popularnom "Old firmu" rezultatom 3:2 (1:1).

U pitanju je bilo prvo kolo plej-ofa i sada zeleno-beli imaju čak 12 bodova više od "policajaca", te im je u preostalih pet utakmica potrebna samo jedna pobjeda kako bi i matematički osigurali šampionsku titulu.

Poveo je Seltik u 26. minutu kada je Japanac Kjogo Furuhaši iskoristio dodavanje Metjua O‘Rajlija i matirao Alana Mekgregora.

Izjednačenje je u smiraj prvog poluvremena donio Džejms Tavernije i to prelijepim golom i slobodnog udarca,

Golman Seltika ostao je ukopan dok je lopta od prečke ušla u gol.

Meč je prelomljen u razmaku od 12 minuta u nastavku, kada je najprije Furuhaši dao svoj drugi gol poslije dodavanja Žote, a onda je i sam Portugalac upisao svoje ime na semaforu poslije velike greške odbrane gostiju.

Rendžers se ponovo vratio u život golom Tavernijea, ovog puta glavom u 79. minutu, ali do kraja više nije bilo promjene rezultata i Seltik je, praktično, ovog popodneva stavio tačku na prvenstvenu trku.

18. maj 2024 13:17