”Švabe” nadvisile Bavarce / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANNA SZILAGYI
04/05/2024 u 17:47 h

Štutgart srušio Bajern i uključio se u borbu za drugo mjesto

Fudbaleri Štutgarta pobijedili su ekipu Bajerna sa 3:1, u meču 32. kola Bundeslige

„Švabe“ su se tako umiješale u borbu za drugo mjesto, jer se nakon ovog trijumfa nalaze na samom minus dva od Bavaraca. Štutgart je poveo u 29. minutu golom Stergjua, a osam minuta kasnije Hari Kejn je sa 11 metara pogodio za 1:1. U finišu meča domaćin je sa dva pogotka ovjerio pobjedu, a strijelci su bili Vu-Jong i Silas.

Verder i Borsusija iz Menhengladbaha igrali su u Bremenu neriješeno 2:2. Hak je doveo goste u prednost već u 8. minutu utakimce, ali je do kraja poluvremena ekipa iz Bremena izjednačila rezultat.  Voltemade je izjednačio u 45. minutu na 1:1, a isti igrač je u 65. minutu donio prednost Verderu. Konačnih 2:2 delo je Nojhausa iz penala u nadoknadi vremena.

Borusija iz Dortmunda je na svom terenu deklasirala Augsburg - 5:1, dok je pobjedu vrijednu opstanka u ligi zabilježila ekipa Volfsburga, koja je sa 3:0 slavila protiv Darmštata.

Rezultati i strijelci

Dortmund – Augsburg 5:1 (Moukoko 4, 29, Malen 20, Rojs 34, Nmeša 64 – Vargas 32)

Štutgart – Bajern 3:1 (Stergju 29, Vu-Jong 83, Silas 90+3 – Kejn 37p)

Verder - Menhengladbah 2:2 (Voltemade 45, 65 – Hok 8, Nojhaus 90+1p)

Volfsburg - Darmštad 3:0 (Vimer 8, Vind 11. Černi 90+3)

16. maj 2024 16:49